Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skate Dreams

Skate Dreams

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Only the Young

Only the Young

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dororo

Dororo

2019
×
★★★½
Edit this entry