• Host

    ★★½

  • Ghosts of War

    ★★★

  • Body Cam

    ★★

  • The Jonestown Haunting

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • HADES

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Still Standing

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Rattlesnake

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • Pigster

    ★★★

  • Eli

  • Zombieland: Double Tap

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Cleansing Hour

    ★★½

  • 3 from Hell

  • Downton Abbey

    ½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Color Out of Space

  • The Platform

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Rabid

    ★★

  • Dark Encounter

    ★★★½

  • Jacob's Ladder

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Prey

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Ma

    ★★★

  • Assimilate

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Bliss

    ★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★★½

  • Hellboy

  • Missing Link

    ★★★

  • Mercy Black

  • Shazam!

  • Depraved

  • Pet Sematary

    ★★★★½

  • Fisherman’s Friends

    ★★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

  • Tone-Deaf

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • Booksmart

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Darlin'

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The Russian Bride

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★★