RSS feed for Damien
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Dark Encounter

Dark Encounter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prey

Prey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gwen

Gwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Signal

The Signal

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
100 Feet

100 Feet

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Isolation

Isolation

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Horrible Dr. Hichcock

The Horrible Dr. Hichcock

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seconds

Seconds

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Evil

The Evil

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Husk

Husk

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Savaged

Savaged

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Head Count

Head Count

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Car

The Car

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Fear

In Fear

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Winter

The Last Winter

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
100 Tears

100 Tears

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry