Sort by

RileysReels has logged 218 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry