Sort by
  • This Place Rules

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

  • Smile

    ★★½

  • Aftershock: Everest and the Nepal Earthquake

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Rescue

  • Cruella

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Knives Out

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Palm Trees in the Snow

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Oculus

  • Dallas Buyers Club

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • About Time

  • Django Unchained

    ★★★

  • Life of Pi

  • Pitch Perfect

  • Silver Linings Playbook

  • The Perks of Being a Wallflower

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • The Help

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • The King's Speech

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Leap Year

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★★

  • A Christmas Carol

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

  • Kung Fu Panda

    ★★★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

  • Iron Man

    ★★★½

  • Taken

    ★★★★

  • Ratatouille

  • Zodiac

    ★★★½