• X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Pam & Tommy

  • Scream

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • So•nho

  • The Queen's Gambit

  • Playdurizm

  • Tudo Bem

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Human Voice

  • Black Is King

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

  • Morfoses

  • Normal People

  • Defending Jacob

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • Little Fires Everywhere

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

  • Miss Americana

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½