Sort by

gustavo has logged 26 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry