Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Benilde or the Virgin Mother

Benilde or the Virgin Mother

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Taste of Emptiness

Taste of Emptiness

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Go for Broke

Go for Broke

1985
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Celluloid Nightmares

Celluloid Nightmares

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pizza, Beer, and Cigarettes

Pizza, Beer, and Cigarettes

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Nekromantik 2

Nekromantik 2

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Occult

Occult

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Vampire Girl vs. Frankenstein Girl

Vampire Girl vs. Frankenstein Girl

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bloom Into You the Stage Play

Bloom Into You the Stage Play

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Shinjuku Boys

Shinjuku Boys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
2LDK

2LDK

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Linha de Passe

Linha de Passe

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Boy Meets Boy

Boy Meets Boy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Three 6 Mafia: Choices

Three 6 Mafia: Choices

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hunters' Sense of Touch

Hunters' Sense of Touch

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Yossi & Jagger

Yossi & Jagger

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Girl

Girl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★★½
Edit this entry