• Squid Game

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • All of This Unreal Time

  • Midnight

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • Sabaya

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Comeback Trail

    ★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★