Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sabaya

Sabaya

2021
×
Edit this entry  
05
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
16
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Pray Away

Pray Away

2021
×
Edit this entry  
11
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Edit this entry