Lucy Anna has logged 31 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luxor

Luxor

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry