RSS feed for Rinku

Rinku has logged 16 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love and Pigeons

Love and Pigeons

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Extraction

Extraction

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Re-cycle

Re-cycle

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Stargate

Stargate

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry