Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Turning Red

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Annette

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Cuties

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Anima

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • 25 km/h

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • How About Adolf?

  • Two Catalonias

  • Balloon

  • Maniac

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • First Man

    ★★½

  • Operation Finale

  • Roma

    ★★★★

  • Kulenkampffs Schuhe

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★