Sort by

rinv has logged 19 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Urusei Yatsura: Only You

Urusei Yatsura: Only You

1983
×
Edit this entry  
26
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ghost in the Shell 2.0

Ghost in the Shell 2.0

2008
×
Edit this entry  
19
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Henri-Georges Clouzot's Inferno

Henri-Georges Clouzot's Inferno

2009
×
Edit this entry  
05
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry