RSS feed for darin

darin has logged 81 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Rocky V

Rocky V

1990
×
Edit this entry  
19
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
Edit this entry  
19
Rocky III

Rocky III

1982
×
Edit this entry  
19
Rocky II

Rocky II

1979
×
Edit this entry  
18
Sailor Moon R: The Movie

Sailor Moon R: The Movie

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
Edit this entry  
18
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Edit this entry  
13
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
Edit this entry  
13
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
Edit this entry  
13
Rambo

Rambo

2008
×
Edit this entry  
12
Rambo III

Rambo III

1988
×
Edit this entry  
12
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
Edit this entry  
11
Re: Cutie Honey

Re: Cutie Honey

2004
×
Edit this entry  
11
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

2019
×
Edit this entry  
30
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2001
×
Edit this entry  
30
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Daicon Film's Return of Ultraman

Daicon Film's Return of Ultraman

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Edit this entry  
28
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
27
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
Edit this entry  
23
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
Edit this entry  
19
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Edit this entry  
16
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spartan

Spartan

2004
×
Edit this entry  
02
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
Edit this entry  
30
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
Edit this entry  
01
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
House of Games

House of Games

1987
×
★★★★½
Edit this entry