RSS feed for Riny
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Meanwhile

Meanwhile

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Every Day a Good Day

Every Day a Good Day

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love At Least

Love At Least

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Céline

Céline

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Killing

Killing

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Our Departures

Our Departures

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
A Night in Nude

A Night in Nude

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bunch of Kunst

Bunch of Kunst

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hope

Hope

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Edit this entry  
09
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Henry Fool

Henry Fool

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★½
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★★
Edit this entry  
06
37 Seconds

37 Seconds

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Assassination of Ryoma

The Assassination of Ryoma

1974
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mori, The Artist's Habitat

Mori, The Artist's Habitat

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Record of Sweet Murder

A Record of Sweet Murder

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Radiance

Radiance

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Strokes of Genius

Strokes of Genius

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Silent Revolution

The Silent Revolution

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kenya Boy

Kenya Boy

1984
×
★★★
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fires on the Plain

Fires on the Plain

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pale Moon

Pale Moon

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Burst City

Burst City

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Along for the Ride

Along for the Ride

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Side Job

Side Job

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Amanda

Amanda

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Rapture

The Rapture

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kings of the Road

Kings of the Road

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★½
Edit this entry