Sort by
  • The Burial

  • Hell of a Summer

  • Seven Veils

  • The End We Start From

    ★★★★

  • Sorry/Not Sorry

    ★★

  • Wicked Little Letters

  • American Fiction

  • Backspot

    ★★★★

  • Seagrass

    ★★★★

  • The Queen of My Dreams

  • I Don't Know Who You Are

  • The Beast

  • The Aunties

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • Love in Taipei

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

  • The Sacrifice Game

  • Saint-Sacrifice

  • Aporia

  • Where the Devil Roams

  • Hippo

  • Booger

  • How To Get Rid of Your Cheating Husband

  • Lovely, Dark, and Deep

  • The Becomers

  • Drumming Makes You Happy

  • Stay Online

  • Blue Beetle

    ★★★

  • Cobweb

    ★★

  • The Audition

  • Side Hustle

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

  • Red Rooms

    ★★★★

  • Clashing Differences

  • Insomniacs After School

  • Rock Hudson: All That Heaven Allowed

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • Chestnut

  • The Space Race

  • Bad Things

  • Daddy Issues

  • Chasing Chasing Amy

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • The Zone of Interest

  • The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

    ★★★★

  • The Secrets of Hillsong

  • The Sweet East

  • Tiger Stripes

  • Fast X

  • The Mattachine Family

  • Mirasol

  • Lady Los Angeles

  • Grape Soda in the Parking Lot

  • Give It to Me

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Look Back At It

  • August Visitor

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Hidden Master: The Legacy of George Platt Lynes

    ★★★★

  • Clock

  • Renfield

    ★★½

  • Big Boys

  • Polarized

  • Air

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Swarm

  • Pure O

    ★★

  • Bottoms