• Midnight Mass

  • Demonic

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Catch the Fair One

    ★★★

  • Agnes

    ★★½

  • All These Sons

    ★★★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★★

  • No Man of God

    ★★★★

  • The Kids

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Awake

    ★★

  • Edge of the World

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Year Earth Changed

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • The Power

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Every Breath You Take

    ★★½

  • The Unholy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • The Last Cruise

    ★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • Stay Out of the Attic

    ★★

  • TINA

    ★★★★

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Body Brokers

    ★★★½

  • Shook

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Red Dot

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Land

    ★★★½

  • At the Ready

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★

  • Palmer

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Decommissioned

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Don't Tell a Soul

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★