Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Edit this entry  
22
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Respect

Respect

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Whirlybird

Whirlybird

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Who Killed the KLF?

Who Killed the KLF?

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
06
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★
Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Edit this entry