RSS feed for Rishabh
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Ice on Fire

Ice on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
An Inconvenient Sequel: Truth to Power

An Inconvenient Sequel: Truth to Power

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Netaji Subhas Chandra Bose: The Forgotten Hero

Netaji Subhas Chandra Bose: The Forgotten Hero

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Unmistaken Child

Unmistaken Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bombay Rose

Bombay Rose

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry