Mihkel has logged 32 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Chaos Theory

Chaos Theory

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★
Edit this entry  
30
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Charlie's Country

Charlie's Country

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Joy

Joy

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
All Things Must Pass

All Things Must Pass

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Days That Confused

The Days That Confused

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
2012

2012

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Entrapment

Entrapment

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Edit this entry  
10
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Salt

Salt

2010
×
★★
Edit this entry