RSS feed for Mihkel

Mihkel has logged 71 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Behind the Random Denominator

Behind the Random Denominator

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stuck

Stuck

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Locker Room

Locker Room

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Mixtape Marauders

Mixtape Marauders

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Marguerite

Marguerite

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Midway

Midway

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Touch

Touch

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Sister

A Sister

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Man Apart

A Man Apart

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Chasing Unicorns

Chasing Unicorns

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Action Point

Action Point

2018
×
Edit this entry  
19
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry