RSS feed for riskyakbar
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ghost Writer

Ghost Writer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Splice

Splice

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gie

Gie

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
100 Bloody Acres

100 Bloody Acres

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inhuman Kiss

Inhuman Kiss

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Newton

Newton

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wedding Dress

Wedding Dress

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paddleton

Paddleton

2019
×
★½
Edit this entry  
20
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry