• Bingo Hell

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Solos

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Army of the Dead

  • Yasuke

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • T'en fais pas, j'suis là

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Attack of the Killer Scarecrow

  • Ronde de nuit

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Man In The Hat

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Silencing

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Kissed

    ★★★½

  • Velvet

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Still Wylde

    ★★★★

  • Hiplet: Because We Can

    ★★★

  • Waffle

    ★★★

  • The Voice in Your Head

    ★★★★

  • A Period Piece

    ★★

  • Runon

    ★★★★½

  • Face to Face Time

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

  • Soft

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Lime

    ★★★

  • Uncorked

    ★★★½

  • Single

    ★★★½

  • Modern Whore

    ★★

  • Mulan

    ★★★★

  • Broken Bird

    ★★★★½

  • 10 Days Without Mum

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dirty

    ★★★½

  • Blocks

    ★★★½

  • Basic

    ★★★★

  • My Spy

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground