Sort by

ristubasan has logged 448 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Watershed: Exploring a New Water Ethic for the New West

Watershed: Exploring a New Water Ethic for the New West

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wildflowers

Wildflowers

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Return to Homs

Return to Homs

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Regret!

Regret!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
Read the review Edit this entry  
24
Paradise Lost

Paradise Lost

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
Butter

Butter

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Prison Break

Prison Break

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kung Fu Elliot

Kung Fu Elliot

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Cronies

Cronies

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Assassin of the Tsar

Assassin of the Tsar

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Crips and Bloods: Made in America

Crips and Bloods: Made in America

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Strike a Pose

Strike a Pose

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Criminal Lovers

Criminal Lovers

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Svengali

Svengali

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Q.T.

On the Q.T.

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charley-One-Eye

Charley-One-Eye

1973
×
Read the review Edit this entry  
11
Hammett

Hammett

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
King Rat

King Rat

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snatched

Snatched

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Sample People

Sample People

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
New Order

New Order

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Night Train

Night Train

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
From Caligari to Hitler

From Caligari to Hitler

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Midnight Swim

The Midnight Swim

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellevator

Hellevator

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Pressure Point

Pressure Point

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Patrick

Patrick

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wicked Blood

Wicked Blood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Orion

Orion

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Sairat

Sairat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mistress

Mistress

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry