• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Freaks – You're One of Us

    ★★★½

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Unknown Origins

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • Fearless

    ★½

  • Project Power

    ★★★

  • Fatima

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • Fatal Affair

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Siren Snubbed

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Lost Bullet

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★½

  • Not Alone in Here

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • 100% Wolf

    ★★★

  • New York New York

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • The Main Event

    ½

  • Chance

    ★★★

  • Shadowed

    ★★★½

  • Date Night

    ★★★★½

  • The Occupant

    ★★½

  • Zach King's Day Off

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Blackheads

    ★★★

  • Misbehaviour

    ★★½

  • Mulan

    ★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • The Banker

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Acorn Princess

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Am I Pretty Enough?

    ★★★½

  • Guardians of Life

    ★★★

  • Adú

    ★★½

  • Lamp Life

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Wendy

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★