RSS feed for Rival Rifqi
  • The Hunt

    The Hunt

    ★★★★

    Basically anyone who says kids doesnt lie needs a slap.

  • The Breadwinner

    The Breadwinner

    ★★★★

    This really should have beaten Coco for the Oscar.

  • Bruce Almighty

    Bruce Almighty

    ★★★½

    Be a miracle.

  • Moulin Rouge!

    Moulin Rouge!

    ★★★½

    Great soundtrack 👌

  • The Belko Experiment

    The Belko Experiment

    ★★★

    Its just social experiment bro.

  • Closer

    Closer

    ★★★★

    "he tastes like you but sweeter.

  • The Final Girls

    The Final Girls

    ★★★½

    The storyline is really intresting and its nice.

  • Punch-Drunk Love

    Punch-Drunk Love

    ★★★★

    The best "shut up" ever.

  • The Ritual

    The Ritual

    ★★★

    "fookin' hell!"

  • Ready or Not

    Ready or Not

    ★★★½

    Till death do us part.

  • Spring

    Spring

    ★★★★½

    One of the most beautiful love story ever.

  • I Saw the Devil

    I Saw the Devil

    ★★★★

    Be prepared to go through a rollercoaster of emotions if you plan on watching this.