Sort by

ciara has logged 22 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry