ciara has logged 17 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry