ciara has logged 16 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★½
Edit this entry  
07
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry