• Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Mank

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • The Grudge

  • Bombshell

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • La Llorona

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spiral

    ★★★

  • 1BR

    ★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Come to Daddy

  • After Midnight

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Body at Brighton Rock

    ★½

  • The Siren

    ★★★½

  • Ham on Rye

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • The Lodge

  • Honey Boy

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Starfish

    ★½

  • mid90s

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Suspiria

  • Open 24 Hours

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Possum

    ★★★

  • Chained for Life

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★