RivoliPalace has logged 158 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Learning to Drive

Learning to Drive

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Other Side of Midnight

The Other Side of Midnight

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Indigenous

Indigenous

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Strange Ones

The Strange Ones

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Stoning of Soraya M.

The Stoning of Soraya M.

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Teeth

Teeth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stonewall

Stonewall

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Against the Sun

Against the Sun

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Swept Away

Swept Away

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lebanon, Pa.

Lebanon, Pa.

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Shelter

Shelter

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The City of Your Final Destination

The City of Your Final Destination

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kill Team

The Kill Team

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gerontophilia

Gerontophilia

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Summer Story

A Summer Story

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Haunt

Haunt

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Futuro Beach

Futuro Beach

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Exists

Exists

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blame

Blame

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Peyton Place

Peyton Place

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry