RivoliPalace has logged 16 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Static

Static

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Lace

Midnight Lace

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hero and the Terror

Hero and the Terror

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hatred

The Hatred

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry