• Back to the Future

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Belgica

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★