RSS feed for Muhammed Riyas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Qarib Qarib Singlle

Qarib Qarib Singlle

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Ramaleela

Ramaleela

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Villain

Villain

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Golmaal Again

Golmaal Again

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Secret Superstar

Secret Superstar

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Udaharanam Sujatha

Udaharanam Sujatha

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Parava

Parava

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Solo

Solo

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Njandukalude Naattil Oridavela

Njandukalude Naattil Oridavela

2017
×
Edit this entry  
20
Adam Joan

Adam Joan

2017
×
Edit this entry  
07
Velipadinte Pusthakam

Velipadinte Pusthakam

2017
×
Edit this entry  
25
Godha

Godha

2017
×
Edit this entry  
18
Sakhavu

Sakhavu

2017
×
Edit this entry  
30
Take Off

Take Off

2017
×
Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Edit this entry  
27
Jomonte Suvisheshangal

Jomonte Suvisheshangal

2017
×
Edit this entry  
04
M.S. Dhoni: The Untold Story

M.S. Dhoni: The Untold Story

2016
×
Edit this entry  
20
Race

Race

2016
×
Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
Edit this entry  
20
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
Edit this entry  
12
Mohenjo Daro

Mohenjo Daro

2016
×
Edit this entry  
10
Kapoor and Sons

Kapoor and Sons

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jocob's Kingdom of Heaven

Jocob's Kingdom of Heaven

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Kali

Kali

2016
×
Edit this entry  
28
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Departed

The Departed

2006
×
★★
Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ain

Ain

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Ek Villain

Ek Villain

2014
×
Edit this entry  
21
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Manglish

Manglish

2014
×
½
Edit this entry  
19
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
Edit this entry  
29
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Bangalore Days

Bangalore Days

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Queen

Queen

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Amen

Amen

2011
×
Edit this entry  
27
Onnum Mindathe

Onnum Mindathe

2014
×
Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Oru Indian Pranayakadha

Oru Indian Pranayakadha

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Daivathinte Swantham Cleetus

Daivathinte Swantham Cleetus

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
07
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Edit this entry