zal has logged 27 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unbaedah

Unbaedah

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Almost Love

Almost Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night on Earth

Night on Earth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tilik

Tilik

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Sinking of Van Der Wijck

The Sinking of Van Der Wijck

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry