Sort by
  • Scream VI

    ★★

  • Paul T. Goldman

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • Smile

    ★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • V/H/S/99

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Baby Ruby

    ★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★½

  • Pearl

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Super Hero

  • Lightyear

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Angelyne

    ★★★★

  • The Essex Serpent

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Incantation

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Inventing Anna

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★