Sort by

Aaron has logged 134 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Essex Serpent

The Essex Serpent

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry