Ryan has logged 24 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hidden Memories

Hidden Memories

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hidden Memories

Hidden Memories

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Sheep

Black Sheep

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry