Dan has logged 88 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Strange Ones

The Strange Ones

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mold

Mold

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Hello Destroyer

Hello Destroyer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Castro

Castro

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rampart

Rampart

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Note

Death Note

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Fable

American Fable

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry