Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Russell Howard: Live

Russell Howard: Live

2008
×
Edit this entry  
05
Russell Howard: Wonderbox

Russell Howard: Wonderbox

2014
×
Edit this entry  
04
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Edit this entry  
29
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Greg Davies Live: Firing Cheeseballs at a Dog

Greg Davies Live: Firing Cheeseballs at a Dog

2011
×
Edit this entry  
10
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Edit this entry  
07
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
Edit this entry  
17
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Vigil

Vigil

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Edit this entry  
02
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Navigator: A Medieval Odyssey

The Navigator: A Medieval Odyssey

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry