• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Dune

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • After

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Slender Man

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ½

  • Every Day

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★½

  • Stronger

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

  • Queers.

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • One Love Manchester

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Baywatch

    ★★

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • I Am Heath Ledger

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Can't Help Falling in Love

  • Gifted

    ★★★★

  • Life

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Song to Song

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Team Thor: Part 2