Sort by

rach has logged 217 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder

Wonder

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spy

Spy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry