Sort by

rach has logged 41 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
This Means War

This Means War

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry