• Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Watcher

    ★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • The First Wave

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Help

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Freaks Out

    ★★★½

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Our Father, the Devil

    ★★★

  • Old Henry

  • Reflection

    ★★★

  • The Box

    ★★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★½

  • Official Competition

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • True Things

    ★★★★

  • Il Buco

    ★★½

  • Procession

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Leave No Traces

    ★★★½