Sort by

Ron has logged 1,070 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Climb

The Climb

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Climb

The Climb

2018
×
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Edit this entry  
23
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A StoryBots Christmas

A StoryBots Christmas

2017
×
Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Millions

Millions

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Small Axe

Small Axe

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Herself

Herself

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
City Hall

City Hall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry