Sort by

RJSit10 has logged 38 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
Edit this entry  
07
White Christmas

White Christmas

1954
×
Edit this entry  
31
The Fabulous Baker Boys

The Fabulous Baker Boys

1989
×
Edit this entry  
28
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Happy Ending

The Happy Ending

1969
×
Edit this entry  
23
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
Edit this entry  
15
Here Comes the Groom

Here Comes the Groom

1951
×
Edit this entry  
21
The Baxter

The Baxter

2005
×
Edit this entry  
21
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
Edit this entry  
21
The Best and the Brightest

The Best and the Brightest

2010
×
★★
Edit this entry  
20
Diner

Diner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
Edit this entry  
18
Company

Company

2002
×
Edit this entry  
17
There's No Business Like Show Business

There's No Business Like Show Business

1954
×
Edit this entry  
12
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Anastasia

Anastasia

1956
×
Edit this entry  
28
Mermaids

Mermaids

1990
×
Edit this entry  
20
Daydream Believers: The Monkees Story

Daydream Believers: The Monkees Story

2000
×
Edit this entry  
15
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Impromptu

Impromptu

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Glass Menagerie

The Glass Menagerie

1973
×
Edit this entry  
29
Never Again

Never Again

2001
×
Edit this entry  
28
Patterns

Patterns

1956
×
Edit this entry  
28
The Mating Season

The Mating Season

1951
×
Edit this entry  
27
Two for the Seesaw

Two for the Seesaw

1962
×
Edit this entry  
26
The Turning Point

The Turning Point

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
This Happy Breed

This Happy Breed

1944
×
Edit this entry  
22
Craig Ferguson: A Wee Bit o' Revolution

Craig Ferguson: A Wee Bit o' Revolution

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
So Young, So Bad

So Young, So Bad

1950
×
Edit this entry  
10
The Strange Affair of Uncle Harry

The Strange Affair of Uncle Harry

1945
×
Edit this entry  
03
We're Not Married!

We're Not Married!

1952
×
Edit this entry  
03
This Is My Life

This Is My Life

1992
×
Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sons and Lovers

Sons and Lovers

1960
×
Edit this entry  
26
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Let's Dance

Let's Dance

2009
×
Edit this entry  
01
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Edit this entry