• Out Of The Clear Blue Sky

    ★★★★

  • The Fabulous Ice Age

    ★★★★

  • Dance, Girl, Dance

    ★★★★

  • The Galapagos Affair: Satan Came to Eden

    ★★★

  • Whip It

    ★★★½

  • Miss Grant Takes Richmond

    ★★★

  • The Twelve Chairs

    ★★½

  • The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

    ★★★½

  • Man's Favorite Sport?

    ★★½

  • Who Is Dayani Cristal?

    ★★★★

  • Boogie Man: The Lee Atwater Story

    ★★★★

  • Seance on a Wet Afternoon

    ★★★★

  • Loving

    ★★★½

  • 21

    ★★½

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★★

  • Finding Vivian Maier

    ★★★★★

  • Silent Night, Lonely Night

    ★★★

  • Repeat Attenders

    ★★★★