• Firestarter

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★½

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Being James Bond

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½