Sort by

RJ has logged 34 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Akakiri

Akakiri

2021
×
Edit this entry  
29
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
Edit this entry  
29
The Elder

The Elder

2021
×
Edit this entry  
29
T0-B1

T0-B1

2021
×
Edit this entry  
29
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
Edit this entry  
29
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
Edit this entry  
29
The Twins

The Twins

2021
×
Edit this entry  
29
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
Edit this entry  
29
The Duel

The Duel

2021
×
Edit this entry  
29
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Edit this entry  
15
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Riddick

Riddick

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry